Keresés

Üzenőfal

Utolsó üzenet: 2 hónap, 2 hét .
 • guest_6317: Volt FSV-sek jelentkezzetek! betanna@gmail.com Mindenkit szeretettel várok. Van Messenger felületünk is: FSV Kollégák néven
 • guest_6317: Köszönöm a volt FSV dolgozók találkozójáról a hírek, események fülön feltett elképzelést és kérést. Köszönöm, ha a szervezéssel kapcsolatban régi kollégáim segítenek, megadják saját elérhetőségüket, vagy akéár azookét, akikkel kapcsolatban vannak. Akik eddig csatlakoztak, nagy örömmel vették a kezdeményezésünket. Már 200 kolléga neve, többnek e-mail cím
 • Bakospek: Dunavarsányban üzemképes 400 nem-es sütőüzem családi házzal eladó. Érd: 06703302737
 • gyurcsi30: Fagyasztott pékáruk fóleg a leveles termékek fejlesztésében is nagy tapasztalattal rendelkezem.Keressenek bátran.+36306531320
 • gyurcsi30: Pékségeknek új tsvájci ill. ausztriai termékeket mutatnék a hejszinen telepiteném is teljes technológiával és folyamatos támogatással.+3630653120 gyurcsi30@freemail.hu
 • guest_2925: Kézműves édesipari műhely, bérgyártást vállal. 06-20 582 0128
 • guest_8050: Van valami betoltendő muka lehetöség
 • guest_5858: kösz csabap gépkönyv ügyben
 • Pataki Zoltan: Nemetorszagba pekmestelevelerl rendelkezö munkavallalot keresünk, teljes munkaidös nemet bejelentessel. jelentkezni a patakizoltan70@gmail.com e-mail cimre
 • csabap: Sütőipari gépek-dinasztia kiadó.Itt nézd meg!
 • csabap: Sütőipari gépek- dinasztia kiadó. Itt nézd meg!
 • guest_2081: gépkönyvet keresek rotációs kiflisodróhoz!
 • HORVATH A: Végleges csótányirtás garanciával, egyetlen színtelen, szagtalan kezeléssel, 14 sütőipari üzem referenciájával. Nem igaz, hogy nem kiirtható! Van megoldásunk. Komplett HACCP/IFS dokumentációval, hazai KFT. További infó: csotanykommando.hu, 70/666-44-77.
 • Kovács Zsolt: Egy bizonyos kenyérféleség üzemi előállítását célzó technológia leírás magyarról németre való precíz fordítását vállalja valaki? zsoltkovacs113@gmail.com
 • f_n_adrienn_whc: Kedves Tagok! Gyártástechnológus és telepvezető helyettes pozícióba keresek kollégát sütőipari ügyfelemhez. Részletek végett elérhetőség: +36306982464; franknagy.adrienn@whc.hu. A munkakörökről: http://goo.gl/oc7nqo és http://goo.gl/F4DLso oldalakon.
 • guest_5799: hali
 • Mattom: Cukrászati gyártó, minőségi, házi jellegű, kimért egyedi termékekkel viszonteladókat keres. Elsősorban Jász Nagykun Szolnok Megyéből. Érd: 06309925119
 • guest_7962: Nagy Zsuzsannak : Fel tettem
 • Nagy Zsuzsánna: Remek válasz az Index cikkére. Ezt kitehetnéd András a Facebookra is.
 • guest_9180: Pékségeknek segitek új termékek pl. burek előállitásában, pékek betanitásában, gyártmánylapok, anyagszükséglet elkészitésében, valamint nyomonkövetés, raktárkészlet lekisérésésére szükséges táblázatok kidolgozása. Új tehnológiák bevezetése. Elérhetőségem esterpetrovic@gmail.com vagy +381 63 8574535
 • guest_9180: Pékségekben uj termékek mint pl a burek megtanitom a tehnologiai folyamatot ,a termék elkészitését, anyagszükségletet,gyártmánylapot,a nyomonkövetéshez szükséges adatok renszerezését, raktárkövetést, uj termékek betanitását, folyamatos tehnol
 • guest_2709: Adel nevű felhasználónak: a felülírt címre nem lehetett küldeni. Itt az én elérhetőségem: chubby80@upcmail.hu várom válaszát deutsche backer
 • guest_3222: karlbeer@karlbeer.kom kérem hivjon a munkával kapcsoladban 0630 4150062
 • guest_3222: BESZÁLLITANÁNK 1 T ZÁRT DOBOZOS JÁRMÜVEL SANJUAN KFT .0630 4150062
 • guest_7593: Jelenlegi is működő kisüzemi pékség részére keresek olyan beszállítót, aki az alapanyagok beszállítása mellett a technológiák kialakításában is segítséget tud nyújtani. A tsandard termékek mellett egy prémium termékcsalád bevezetése is cél. Kapcsolatfelvétel: karlbeer@karlbeer.com Üdvözlettel, Karl Ákos
 • Adel_euJOBS: Németországba keresünk szakmai tapasztalattal rendelkező pékeket és cukrászokat. További kérdésekkel kérlek forduljanak hozzám az adel.orosz@eujobs.hu e-mail címen. Üdvözlettel: Orosz Adél
 • átlagvásÃ: Szombathely, Szűrcsapó u. 23. Zalaco üzlet 24-én karácsonykor 11:20-kor. Értem én, hogy nagyon kevés bérért vannak alkalmazva az eladók, és nem érdekeltek az értékesítésben, mert azt a kevés pénzt így is-úgy is hazaviszik ha végigbeszélgetik a napot akkor is, de a Zalaco megengedheti azt magának, hogy az eladó kinevesse gúnyosan a vevőt, aki beiglit akar venni (urambocs
 • guest_2627: Üdvözlöm! A guest 9222 kérdése csabap nevű felhasználótól. Békés megye
 • guest_9222: Helyileg hol?
 • guest_2627: Élelmiszertechnológus végzettségű, sütőüzemi tapasztalatú. Pályázati tanácsadással foglalkoztam. Képesítés: sütő szak, bérügyintéző. Tevékenység: pékség, biztosítás. Várom érdeklődését!Galéria

Szaklap

Be fogják tiltani a 2%-nál több transzzsírsavat tartalmazó élelmiszerkészítményeket
2012. November 13. Kedd, 12:50

altAz emberi erőforrások minisztere rendeletben kívánja szabályozni az élelmiszerekben lévő transz-zsírsavak maximálisan megengedhető mennyiségét, amelynek értelmében megtiltanák a túl sok transzzsírsavat tartalmazó élelmiszerek forgalmazását. A rendelet hatálya azokra az olajokra, zsírokra, zsíremulziókra terjed ki, amelyeket önmagukban vagy valamely élelmiszer összetevőjeként a végső fogyasztónak szánnak, de a rendeletben előírtak nem alkalmazandóak az állati eredetű zsírokban természetesen előforduló transz-zsírsavakra. Tilos lesz olyan készterméket előállítani vagy kereskedelmi forgalomba hozni, amelynek összes zsírtartalmában a transz-zsírsavak mennyisége 100 grammra vetítve meghaladja a 2 grammot. A késztermékek transz-zsírsav tartalmát a fővárosi és megyei kormányhivatalok népegészségügyi szakigazgatási szervei ellenőrzik, és a nem megfelelő termékek forgalmazását betiltják.

A rendelet 2013. szeptember 1-jén lépne hatályba. 2012. október 09-én még arról adtunk hírt  A transzzsírtartalmú termékek miatt a NETA újabb módosítását tervezi a kormány cím alatt, hogy a még formálódó rendelettervezet 2014 tavaszától tiltaná meg az olyan termékek forgalomba hozatalát, amelyekben a transzzsírok aránya meghaladja a 2 százalékot.
Az élelmiszergyártók nem ellenzik a változást abban az esetben, ha az elegendő átmeneti időt, vagyis körülbelül két évet biztosítana az új összetételre való átállásra.alt

A sütőipar számára forgalmazott sütő és húzómargarinokkal kapcsolatban fontos információ lehet a mesterséges transzzsírtartalom. Lendvai Zoltán a Vandemoortele Magyarország. Kft  cégvezetője 2012. március 06-án Transzzsírokkal kapcsolatos információk cím alatt ismertette  a  transzzsírokkal kapcsolatos jelenlegi európai jogi szabályozást, az uniós direktíváktól való európai eltéréseket, valamint a margarin termékcsoport egészségügyi kommunikációját. A témát akkor elsősorban azon pékségek figyelmébe ajánlottuk, akik termékfejlesztésében az egészséges élelmiszer előállítás prioritást élvez, azonban a közelgő tiltások ismeretében úgy gondoljuk, ezeket az ismereteket minden pékség szakmai irányítójának tudnia kell.

Az élelmiszer-előállítás és termékfejlesztés, így a transzzsírsavak „lecserélése” komoly szakmai ismereteket, felkészültséget követel, valamint jelentős beruházásokat, technológiai változtatásokat, új beszállítók felkutatását, új beszállítói szerződések megkötését igényli.

A várható miniszteri rendelet jelentős mértékben érinti a sütőipari szakágazat működését, tovább rontja költségstruktúráját.

Jelenleg a sütőipar számára forgalmazott sütő és húzómargarinok transzzsírtartalma minden esetben meghaladja összes zsírtartalom 2%-át. A szakmában alkalmazott technika és technológia átállítása idő és költségigényes, valamint a forgalmazók csökkentett transzzsír tartalmú vagy transzzsír-mentes célmargarinok szállítása esetében jelentős drágulást prognosztizálnak. Hazai gyártás hiányában, az importőrök termékkínálatában most is szerepelnek 2%-transzzsírtartalomnál kisebb beltartalmú margarinok, de ezek árfekvése a jelenlegi átlagárakat 7-9 %-kal haladja meg. Ezt az ajánlati árat a Ft/€ árfolyamváltozás jelentősen befolyásolja. . Az idei ártárgyalások bizonyítják, hogy az egyébként minden piaci szereplő által elismert költségeknek érvényesítésére nincs fogadókészség, és a szakma tartalékait már kimerültnek lehet tekinteni.

A sütőipari termékcsoportokat a kenyér és a vizes termékek (zsemle) kivételével különböző mértékben, de jelentősen érinti a jelenlegi ipari margarinok kiváltása alacsonyabb transzzsírtartalmú margarinokra.

 A költségteher a nettó átadási ár növekedésében jelenik meg:

·         tejes tésztából készült termékek esetében 1,4% (pl. kifli)

·         dúsított tésztából készült termékek esetében 2,8% (pl. vajaskifli)

·         tojással dúsított tésztából készült termékek esetében 5% (pl. kalács)

·         omlós tésztából készült termékek esetében 14% (bejgli)

·         leveles tésztából készült termékek esetében 17.8% (túrós táska)

A sütőipari prémiumtermékek gyártási eljárásai során a margarin helyett vaj felhasználását vezetjük be, de e termékek árszínvonaluk miatt tömeggyártásra nem alkalmasak, piaci sikerüket még megjósolni sem lehet. Látható, hogy már az anyagárban megjelenő költségteher mértéke is kezelhetetlen a pékségek részéről és várhatóan a kereskedelem sem képes a saját árrését az áremelkedés megállítására beáldozni. A keresleti oldal- a hazai vásárlók anyagi lehetőségei és többletteher-viselési képességei miatt- pedig nem fizeti meg az egészségesebbnek gondolt termékértéket, mint azt a jobb anyagi feltételek között élő dán vagy osztrák fogyasztó megteszalti.

A Sütőipari Egyesülés és a Magyar Pékszövetség arra hívja fel a figyelmet, hogy a hazai fogyasztók érdekei és a vállalkozások reális lehetőségei, illetve a munkahelyek védelmére valamint az élelmiszeripar megsegítésére vonatkozó kormányzati szándék egy időben történő megvalósulásához hosszabb időre van szükség, mint amit a tervezet miniszteri rendelet biztosít.  Az OÉTI és a sütőipar közötti só-csökkentési megállapodáshoz hasonlóan a program végrehajtható lehet a tízezres nagyságrendű munkahelyet biztosító pékvállalkozások számára is.

 

 

 

 

 


 
Webdesign: IRQ