Keresés

Üzenőfal

Utolsó üzenet: 3 hónap .
 • átlagvásÃ: Szombathely, Szűrcsapó u. 23. Zalaco üzlet 24-én karácsonykor 11:20-kor. Értem én, hogy nagyon kevés bérért vannak alkalmazva az eladók, és nem érdekeltek az értékesítésben, mert azt a kevés pénzt így is-úgy is hazaviszik ha végigbeszélgetik a napot akkor is, de a Zalaco megengedheti azt magának, hogy az eladó kinevesse gúnyosan a vevőt, aki beiglit akar venni (urambocs
 • guest_2627: Üdvözlöm! A guest 9222 kérdése csabap nevű felhasználótól. Békés megye
 • guest_9222: Helyileg hol?
 • guest_2627: Élelmiszertechnológus végzettségű, sütőüzemi tapasztalatú. Pályázati tanácsadással foglalkoztam. Képesítés: sütő szak, bérügyintéző. Tevékenység: pékség, biztosítás. Várom érdeklődését!
 • csupi000: Na meg hogy itt ebben az országban nem becsülik meg a munkánkat ,szinte éj bérért dolgoztatják a minden napi kenyérsütőket .Mikoe kemény fizikai munkát végeznek ,ami könyített lett.Nem panaszkodom de a szakmai tapasztalatban szerzett tudást jobban meg kellene becsülni mint azt amit az iskolában szereztek emberek..
 • csupi000: kedves pékek és nem pékek.Ezuton szeretném közölni azt a tényt hogy a pékek teljesen el lettek feledve sajnos.
 • Brigi: Biológus (szakirány:molekuláris biológus) végzettséggel keresek munkát leginkább Debrecenben. Elérhetőségem: bugrai9005@gmail.com
 • csabap: Válasz guest 9250-nek: a nagyobb kiőrlésű fajtáknál alkalmazott eljárás a lisztes szórás. Ezen kenyerek héja összefüggőbb, nem cserepes. A fehér kenyérnél függ a technológiai művelettől(kézi, gépies)
 • marcsi: Élelmiszertechnológus végzettséggel és pék-cukrász végzettséggel állást keresek Budapsten. + 36 30 676 285 vagy e- mail: tatarmaria2@gmail.com
 • liszteszsák952: használt lisztes zsákokra lenneszükségem telefon:202324684
 • guest_2022: Budaörsi munkahelyre keresünk molnár vagy pék szakmunkást lisztkeveréshez. További infók: info@kenyersutes.hu
 • guest_9250: Azt aszeretném megkérdezni, a kenyeret miért lisztezik be? Régen olyan szép ropogós hajú kenyerekeket sütöttek, manapság vastag lisztréteg van a kenyér héján. Szeletelve csupa liszt lesz a kenyér is.
 • laaldeamojacar@gm: Rendkívüli csalódottságomnak adok hangot, mivel számomra az utóbbi időben, számomra elfogadható CERES kenyér minőségileg teljes mértékben megkifogásolható. Kb. 2 hete, folyamatosan olyan kenyeret hoznak forgalomba, ami száraz, szürkés szinű, mégis megettem, a mai éjszakáig. Éjszaka fél 2kor, hányigerem kergetett a fürdőszobába, amit rendkívüli egérszagos bűz kísé
 • Tejfalussy AndrÃ: Tejfalussy András : A konyhasó fiziológiás, élettanilag optimális pótlása napi 15-25 gramm (felnőttnél). Az ellenkezőjét bebeszélők fajirtásban segédkeznek. A bizonyítékok megtekinthetők a www.tejfalussy.com honlapomon.
 • Tejfalussy AndrÃ: A konyhasó fizoiológiás, élettanilag optimális pótlása napői 15-25 gramm (felnőttnél). Az ellenkezőjét bebeszélők fajirtásban segédkeznek. A bizonyítékok megtekinthetők a www.tejfalussy.com honlapomon.
 • Szegfű: T.Cím- Tegyünk meg annyit egymásért ,hogy hajnalonta nem a Zalaco gépkocsi nyikorgó gépkocsi ajtajának és a kenyeres láda aszfalton történő húzogatásának fülsértő zajára kelljen minden hajnalban ébredni mint ma is /07.16./ a zalaegerszegi Szegfű utcában!!!! Csupán egy kis zsírozás és egy kézikocsi és odafigyelés kérdése lenne.. Köszönjük.
 • bzsuzsa: A Kenyérmúzeum részére, a gyűjtemény fejlesztése érdekében, keresünk gépeket, berendezéseket, fotókat. Az ötvenes évektől napjainkig is szükséges a gyűjtemény bővítése.
 • guest_2197: Élelmiszer-biztonsági mérmök sok éves üzemi és hatósági gyakorlattal vállal: HACCP kiépítést, felülvizsgálatot, üzem ,üzlet technológiai tervezést, tápanyagszámítást, élelmiszerjogi tanácsadást. E-mail: kisduna2@invitel.hu vagy 20/2616-701
 • pb_almadi: A Pesti Barnabás Élelmiszeripari Iskola indít időről-időre kellő számú érdeklődő esetén felnőtt pék-tanfolyamokat. Részletek és a további elérhetőségek az iskola honlapján. http://pestibarnabas.hu/
 • Berek Zoltán: Csomagolt sütemények boltra szállítására keresek munkatársakat az ország minden területéről. E-mail: berekcuki@freemail.hu vagy: 30/ 37-77-919
 • csabap: Élelmiszertechnológus végzettséggel,pék szakmai ismerettel állást keresek.Egyéb területen adminisztráció és értékesítésben dolgoztam. Telefon: +36 66 788 252
 • D.Attila: Felnőtt oktatásban szeretném a pék szakmát kitanulni. Budapesten lakom. Hol érdemes tanulni? Tud valaki segíteni a betanulásban? der.attila@citromail.hu 20/5758470
 • D.Attila: Felnőtt oktatásban szeretném a pék szakmát kitanulni.
 • guest_5538: Tel:06-302177191
 • guest_5538: szombathelyen pék szakmunkás vagy gépkocsivezetőként állást keres
 • guest_3798: a
 • kelemen1005: Pék állást keresek Nógrád megyében pályakezdő vagyok és 6 hónap gyakorlattal rendelkezem! Jó kézügyességem van minden terület érdekel! E-mail:kelemen1005@citromail.hu
 • Retes Kiraly: Kézzel húzott házi rétes gyártásában munkát keresek.ötéves tapasztalatom rétes és finom pék áru (pite,isler,linzer,hókifli,muffin,browni stb.) gyártásában.Magyarországon és külföldön egyaránt! Érd .:retike@gmail.hu
 • rétes királ: Kézzel húzott házi rétes gyártásában munkátkeresek.ötéves tapasztalatom rétes és finom pékáru (pite,isler,linzer,hókifli,muffin,browni stb.)gyártásában.Magyarországon és külföldönegyaránt!
 • rétes királ: Kézzel húzott házi rétes gyártásában munkátkeresek.ötéves tapasztalatom rétes és finom pékáru (pite,isler,linzer,hókifli,muffin,browni stb.)gyártásában.Magyarországon és külföldönegyaránt!Galéria

Szaklap

A szippantott szennyvízre vonatkozó rezsicsökkentésről szóló 2013. évi CXIV. törvény
2013. Július 04. Csütörtök, 09:46

altAz Országgyűlés a 2013. június 21-i ülésnapján fogadta el a szippantott szennyvízre vonatkozó rezsicsökkentésről, valamint egyes törvényeknek a további rezsicsökkentéssel összefüggő módosításáról szóló 2013. évi CXIV. törvényt, amely a Magyar Közlöny 2013/108 számában jelent meg. A szippantott szennyvízre vonatkozó rezsicsökkentésről, valamint egyes törvényeknek a további rezsicsökkentéssel összefüggő módosításáról szóló 2013. évi CXIV. törvény értelmében, 2013. július 1-től a nem közművel összegyűjtött háztartási szennyvízre vonatkozóan is életbe lép a 10 %-os díjcsökkentés. A törvény 2013. július 1-jén hatályba lépett.

A korábbi rezsicsökkentési törvénymódosítások sémája szerint a közszolgáltatóknak ezen túl a számlán jól láthatóan fel kell tüntetni a rezsicsökkentés eredményeképpen jelentkező megtakarítás összegét. A szennyvízszippantás díja a 2013. július 1-jét követő időszakban nem haladhatja meg a január 31-én jogszerűen alkalmazott díjtételek és egyéb számlaelemek alapján, ugyanazon feltételekkel számított összeg 90 százalékát.

A törvény módosítja

·         a hulladékról szóló 2012. évi CLXXXV. törvényt is, mert szerződésszegés esetére kötbérfizetési kötelezettséget kilátásba helyez, amennyiben a közszolgáltató a fogyasztóvédelmi hatóság által megállapított szerződésszegése esetén minden érintett számlára vonatkozóan számlánként összesen 10 000 forint kötbért köteles fizetni a szerződésszegéssel érintett természetes személynek.

·         a vízgazdálkodásról szóló 1995. évi LVII. törvényt amennyiben a törvényben meghatározott ingatlantulajdonosok közül, a természetes személy ingatlantulajdonos részére a közszolgáltatási számlában meghatározott fizetendő szolgáltatási egységre jutó összeg (beleértve az alapdíjat) a 2013. július 1-jét követő időszakban teljesített szolgáltatás vonatkozásában nem haladhatja meg a 2013. január 31-én jogszerűen alkalmazott díjtételek és egyéb számlaelemek alapján, ugyanazon feltételekkel számított összeg 90%-át.

A kedvezmény igénybevételéhez a társasháznak, lakásszövetkezetnek írásban kell  a közszolgáltatót tájékoztatni a kedvezmény megoszlásáról és az írásbeli tájékoztatást követő hónapban kerül sor a kedvezményre jogosult természetes személyt megillető 10 %-os mértékű díjcsökkentésre. A természetes személy ingatlantulajdonosra irányadó szabályokat kell alkalmazni a lakásbérlő természetes személy esetében is.

A közszolgáltató törvényi kötelezettsége, hogy a kibocsátott számlán jól láthatóan, színes mezőben kiemelve tünteti fel a rezsicsökkentés eredményeképpen jelentkező megtakarítás összegét az elszámolt időszak vonatkozásában, valamint a 2013. július 1-je óta eltelt időszakban, továbbá a 10%-os rezsicsökkentés teljesüléséről a számla kibocsátásával egy időben, részletes írásbeli tájékoztatást nyújt ügyfelei részére.

Mellékelve 2013. évi CXIV törvény.

 

 
Webdesign: IRQ